İLAN KARACABEY TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYE VERGİ KAYIT MÜKELLEFİYETİNİN ODA KAYITLARINDA KONTROL DAVETİ

İLAN

KARACABEY TİCARET VE SANAYİ ODASI

ÜYE VERGİ KAYIT MÜKELLEFİYETİNİN ODA KAYITLARINDA KONTROL DAVETİ

Odamız Meslek Komitesi ve Meclis Seçimleri Nisan 2018 döneminde yapılacaktır.

5174 Sayılı Kanun madde 83/f ile 02.03.2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik madde 5/d, 6/g uyarınca, Üyelerimizin, Meslek Komitelerine seçme ve seçilme yeterlilikleri için Odaya kayıtlarını gerektiren ticari ve sınai kazanç dolayısıyla Gelir veya Kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerektiğinden. Üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, üyelik kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.

Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ilişkin Oda kayıtları 21 Şubat 2018 Çarşamba ile 28 Şubat 2018 Çarşamba mesai bitimine kadar Odamız Genel Sekreterliği’nde incelemeye açılacak olup, hatalı kayıtların düzeltilmesi için;  vergi dairelerinden alınacak vergi durumlarını içeren belge ve yazılı dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.


Üyelerimiz anılan süre içinde, belirtilen şekilde Odamıza başvurmadıkları takdirde Odamız kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılacağı ilanen duyurulur.Odamız Meslek Komitesi ve Meclis Seçimleri Şubat – Mart 2013 döneminde yapılacaktır. 5174 Sayılı Kanun madde 83/f ile 02.03.2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik madde 5/d, 6/g uyarınca, Üyelerimizin, Meslek Komitelerine seçme ve seçilme yeterlilikleri için Odaya kayıtlarını gerektiren ticari ve sınai kazanç dolayısıyla Gelir veya Kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerekmektedir. 02.03. 2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik madde 8/3 uyarınca, üyelerimiz vergi mükellefiyetlerine ilişkin Odamız kayıtlarında gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyetlerinin aktif olup - olmadığının, Odamız Hizmet Binasında 08 Ocak 2013 Salı ile 15 Ocak 2013 Salı mesai bitimine kadar kontrol etmeleri gerekmektedir. Üyelerimizin yukarıda anılan başvuru süresi içinde, Vergi dairelerinden alacakları vergi numaralarını içeren belge ekli dilekçe ile Odamıza başvurmaları gerekmektedir. Üyelerimiz anılan süre içinde, belirtilen şekilde Odamıza başvurmadıkları takdirde Odamız kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılırlar.

KARACABEY TİCARET VE SANAYİ ODASI
YÖNETİM KURULU

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkanın Mesajı

KTSO Kart Kazandırıyor

Karacabey TSO Etkinlik Takvimi

TOBB Yurtdışı İş Gezisi KOSGEB

Karacabey ve KTSO Tanıtım Filmi

Googler Anket

TOBB 100

İstihdam Seferberliği 2019

İşbaşı Eğitim Programı

World Halal Summit