KOSGEB'de e-Hizmet Dönemi Başladı

Sayın Üyemiz,

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME İDARESİ BAŞKANLIĞI tarafından yapılan açıklamada, KOBİ’lerin daha hızlı, daha kolay ve daha az belgeyle desteklere başvuru yapabilmesi için hizmetlerin elektronik ortama taşındığı bildirilmiştir. Elektronik ortamda sunulan hizmetlere 22.02.2018 tarihinden itibaren e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden giriş yapılmaktadır.

Hizmetlere aşağıdaki şekilde başvurulacaktır;

1- Gerçek şahıslar ve gerçek şahıs işletmeleri, e-devlet şifresi ile tüm KOSGEB e-hizmetlerine başvurulabilecektir.

2- Tüzel Kişi işletmelerinin (LTD, A.Ş. vb. işletmeler), KOSGEB e-hizmetleri başvurularını Merkezi Sicil Kayıt Sisteminde (MERSİS) kayıtlı işletme temsilcileri yapabilecektir. MERSİS sisteminde kayıtlı temsilci bilgisi;

a) İşletmeyi münferiden temsile yetkili kişi ise bu kişi tüm KOSGEB e-hizmetlerine başvuru yapabilecektir.

b) İşletmenin münferiden temsilcisi yok ise,  e-devlet üzerinden giriş yapan kişi KOSGEB tarafındaki işlemleri yürütmek üzere noterden aldığı vekalet belgesini tarayarak sisteme yüklemesi gerekmektedir. Bu vekalet içerisinde vekalet veren ve alan kişilerin kimlik bilgileri yanında cep telefonu ve elektronik posta adresleri de yer almalıdır. KOSGEB tarafından elektronik ortamda bu vekalet kontrol edildikten sonra vekalet verilen kişi tüm KOSGEB e-hizmetlerine vekalet aldığı işletme adına başvuru yapabilecektir.

3- Meslek kuruluşları için e-devlet üzerinden giriş yapan kişi, KOSGEB tarafındaki işlemleri yürütmek üzere noterden aldığı vekalet belgesini tarayarak sisteme yüklemelidir. Bu vekalet içerisinde vekalet veren kuruluşun telefon ve elektronik posta bilgileri ile  vekalet alan kişinin kimlik bilgileri yanında cep telefonu ve elektronik posta adresi de yer almalıdır. KOSGEB tarafından elektronik ortamda bu vekalet kontrol edildikten sonra vekalet verilen kişi tüm KOSGEB e-hizmetlerine vekalet aldığı işletme adına başvuru yapabilecektir.

Hizmetlere KOBİ/Girişimci Giriş butonuna tıklayarak başvurabilirsiniz. 

Bilgilerinize sunarız.

SAYGILARIMIZLA

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkanın Mesajı

KTSO Kart Kazandırıyor

Karacabey TSO Etkinlik Takvimi

TOBB Yurtdışı İş Gezisi KOSGEB

Karacabey ve KTSO Tanıtım Filmi

Googler Anket

TOBB 100

İstihdam Seferberliği 2019

İşbaşı Eğitim Programı

World Halal Summit