• Karacabey'in İSO 500 İçerisindeki Yeri Güçlü Markaları ile Yükselmeye Devam Ediyor
  • Karacabey'in İSO 500 İçerisindeki Yeri Güçlü Markaları ile Yükselmeye Devam Ediyor

Karacabey'in İSO 500 İçerisindeki Yeri Güçlü Markaları ile Yükselmeye Devam Ediyor

İstanbul Sanayi Odası tarafından bu yıl 50'ncisi gerçekleştirilen Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasında Karacabey’in 3 firma ile yer almasını değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanımız Naci Güncü, “Karacabey bölgenin önemli bir ekonomik gücü olmaya devam ediyor. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde firmalarımız kendilerine yer buldular. Listede, Sütaş A.Ş. 54 sırada yer alırken, Matlı Yem A.Ş (Proyem). 18 sıra birden yükselerek 126. sırada ve Tarfaş A.Ş. ise 415.sırada yer almış, başarılarını kanıtlamış ilçemizin gururu olmuşlardır” dedi.

Karacabey’in, gıda tarım ve hayvancılıkla birlikte sanayi potansiyeli ile bütün üretim faaliyetlerinin bir arada yapılabildiği ender merkezlerden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Güncü, “Karacabey’in verimli arazilerinde dört mevsim tarım yapılabilmektedir. Bu bölgemiz ve Bursa için önemli bir nimettir. Bizler bir taraftan tarım arazilerimize sahip çıkarken diğer taraftan da kontrollü bir şekilde sanayimizi geliştiriyoruz. Firmalarımız da her geçen gün başarılarına yenilerini ekliyor. Markalarımızla kıvanç duyuyoruz” şeklinde konuştu.

2017 yılının birçok zorlukla mücadele edilerek tamamlandığını belirten Güncü, “Artık önümüze bakmalı, başta sanayi olmak üzere tüm üretim kalemlerinde teknolojinin getirdiği yeniliklere adapte olmalı, daha çok üretmeli ve daha çok ihraç etmeliyiz. Geleceğin Türkiye’si için hep birlikte çalışmalı ve gayret göstermeliyiz” dedi.

Başkan Güncü “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odamızın üyesi olan firmalarımız; %100’ü yerli sermaye ile faaliyet göstermekte olup, net 3 milyar 696 milyon TL’lik üretimden satış rakamları önceki yıla göre %26 oranında artış ile ülke ortalamasının çok üstünde bir başarı yakalamışlardır. Bu rakamlar bize hem bu toprakların bereketini hem de markalarımızın bilinirliğinin artarak devam ettiğini bizlere göstererek, ekonomik gücümüzü de ortaya çıkarmaktadır. Bu markalarımız yanı sıra yaptıkları ihracatla ilçemizin ve ülkemizin adını 6 kıta da 160’ın üzerinde ülkede duyuran üyelerimiz vardır.” diyerek,  güzide firmalarımızın başarılarının Karacabey ekonomisine güç kattığını ifade etti.

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkanın Mesajı

KTSO Kart Kazandırıyor

Karacabey TSO Etkinlik Takvimi

TOBB Yurtdışı İş Gezisi KOSGEB

Karacabey ve KTSO Tanıtım Filmi

Googler Anket

TOBB 100

İstihdam Seferberliği 2019

İşbaşı Eğitim Programı

World Halal Summit

Ufuk 2020

DUYURULAR