• 7143 Sayılı Kanun Bilgilendirme Semineri

7143 Sayılı Kanun Bilgilendirme Semineri

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı, Karacabey Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü, Karacabey Vergi Dairesi Müdürlüğü, BSMMO Karacabey İlçe Temsilciliği ve Demirci Marangozlar Odası işbirliği ile düzenlenen 7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hakkında bilgilendirme toplantısı Karacabey TSO Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

25 Haziran 2018 Pazartesi günü saat 14.00 de düzenlenecek bilgilendirme toplantısında Bursa Vergi Dairesi Grup Müdürleri ve Gelir İdaresi Uzmanları tarafından, kanunun vergi yapılandırması ile ilgili kısımları katılımcılarla aktarılacak. Yapılandırma kapsamında iptal edilecek gecikme cezaları ve faizleri örneklerle açıklandıktan sonra katılımcıların soruları cevaplandırılacak. Toplantının devamında Sosyal Güvenlik Kurumu sunumu ile kanun getirdiği fırsatlar katılımcılarla paylaşılacak ve örnekler üzerinden sorular yanıtlanacak.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 Sayılı Kanun kapsamına giren kurum / kuruluş alacakları arasında Oda / Borsa aidat alacaklarının da yer aldığı ifade edilirken; Kanunun yayımlandığı tarih olan 18.05.2018 öncesi son ödeme tarihi geçmiş aidatların yapılandırma kapsamında olduğu belirtildi.

Oda / Borsa Aidatlarını Yapılandırmak İçin Son Başvuru Tarihi 31 Temmuz 2018

Açıklamada oda / borsa aidatlarının yapılandırılması için son başvuru tarihinin 31 Temmuz 2018 olduğu; Yapılandırmadan faydalanmak isteyen üyelerin 31 Temmuz 2018 tarihinden önce başvuru yapmaları gerektiği bildirildi.

Tarih: 25 Haziran 2018 Pazartesi

Saat: 14:00

Yer: Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkanın Mesajı

KTSO Kart Kazandırıyor

Karacabey TSO Etkinlik Takvimi

TOBB Yurtdışı İş Gezisi KOSGEB

Karacabey ve KTSO Tanıtım Filmi

Googler Anket

TOBB 100

İstihdam Seferberliği 2019

İşbaşı Eğitim Programı

World Halal Summit

Ufuk 2020

DUYURULAR