Bosna Hersek Yatırım ve Ticaret Fırsatları Toplantısı Hakkında

Sayın Üyemiz,

Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi(BİGMEV)'nden alınan bir yazıda, Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV), DEİK/Türkiye - Bosna-Hersek İş Konseyi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Bosna-Hersek Yabancı Yatırımları Destekleme Ajansı (FIPA) işbirliğinde, DEİK/Türkiye - Bosna-Hersek İş Konseyi başkanı Sayın Muzaffer Çilek, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Ekonomi Danışmanı Sayın Adis Alagic ve FIPA Başkanı Sayın Gordan Milinic'in katılımları ile 24 Ekim 2019 Perşembe günü 10:30-12:00 saatleri arasında "Bosna Hersek Yatırım ve Ticaret Fırsatları Toplantısı" düzenleneceği bildirilmiştir.

Yazının devamında, Avrupa'ya açılan kapı ve bölgenin en düşük vergi oranlarına sahip ülkesi olan  Bosna-Hersek başta tekstil, turizm, bilişim, tarım, hayvancılık, metal sanayii ve ahşap sanayii olmak üzere geniş bir alanda birçok yatırım ve ticaret fırsatı barındırmaktadır. Bosna-Hersek'teki yatırım ve ticaret fırsatlarının yanı sıra teşviklerin ve sektörel bilgilerin önde gelen yetkililer tarafından anlatılacağı söz konusu toplantı kapsamında "Bosna Hersek'te Yatırım ve Ticaret Fırsatları Sunumu" ve akabinde soru-cevap oturumu düzenleneceği ifade edilmiştir.

Bosna-Hersek'teki iş ve yatırım fırsatları hakkında bilgi edinmek veya hali hazırdaki yatırım ve iş süreçlerine dair istişare etmek isteyenlerin toplantıya katılmalarında fayda görülmektedir. Toplantı sırasında Boşnakça-Türkçe tercüme sağlanacak olup toplantı kısıtlı katılımlı ve ücretsiz olacaktır.  

Toplantı için buradan kayıt yaptırabilirsiniz

Bilgilerinize sunarız,

SAYGILARIMIZLA

Taslak Program         

10:30-11:00   Açış Konuşmaları

                      Sn. Gordan Milinic, FIPA Başkanı

                      Sn. Adis Alagic, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Ekonomi Danışmanı 

                      Sn. Muzaffer Çilek, DEİK/Türkiye - Bosna-Hersek İş Konseyi Başkanı ve Bosna-Hersek Fahri Konsolosu

11:00-11:20   "Bosna-Hersek'te Yatırım ve Ticaret Fırsatları Sunumu"                         

11:20-12:00   Soru-Cevap

Yer   BTSO Ana Hizmet Binası Seminer Salonu (Organize Sanayi Bölgesi, Mavi Cadde 2. Sokak No:2, 16140, Nilüfer, Bursa)

İrtibat  Elvedin İmamoviç - elvedin.imamovic@bigmev.org (0543 504 33 91)