• İş Sağlığı ve Güvenliği İşveren Yükümlülükleri Semineri
  • İş Sağlığı ve Güvenliği İşveren Yükümlülükleri Semineri

İş Sağlığı ve Güvenliği İşveren Yükümlülükleri Semineri

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nda İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında İşveren Yükümlülükleri konulu Bilgilendirme Semineri gerçekleştirildi.

Bilgilendirme seminerine Karacabey TSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Karacabey Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü İsmail Güven, Karacabey TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Karacabey TSO Üyeleri ve çalışanları ile ilçede faaliyet gösteren serbest muhasebeci ve mali müşavirler katıldı.

Seminerde; A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Seda Hatip tarafından katılımcılara İş Sağlığı ve Güvenliği temel kavramları, İş Sağlığı ve Güvenliğine genel bakış, İş kazaları ve meslek hastalıklarının maliyetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na Göre İşverenin Genel Yükümlülüklerinin Değerlendirilmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun İşyerlerinde Uygulanması için etkin yönetim sistemi önerileri, İş kazası incelemeleri, İş kazası bildirimleri ile İş Sağlığı ve Güvenliği Desteklemeleri ayrıntılı şekilde anlatıldı.

Seminerde ayrıca Dünyada ve Türkiye’de iş kazaları sayıları, işverenlerin genel yükümlülükleri, etkin bir İş Sağlığı Güvenliği Sistemi için işverenlerin yapabilecekleri konusunda öneriler, İş sözleşmelerinin önemi, yetkinlik gerektiren işlerle ilgili sorumluluklar, İş Sağlığı ve Güvenliği arşivini güncel tutmanın önemi, kişisel koruyucu donanımların gereklilikleri, iş kazalarında çalışan ve işverenlerin maruz kaldığı görünür ve görünmeyen maliyetler ile destek hesaplamaları da katılımcılarla paylaşıldı.

Seminer sonunda alınması gereken tedbirler örnekler verilerek detaylandırılırken, katılımcıların soruları cevaplandırıldı.