• Nefes Kredisi Protokolü İmzalandı
  • Nefes Kredisi Protokolü İmzalandı

Nefes Kredisi Protokolü İmzalandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirilen KOBİ Finansman Projesi “TOBB Nefes Kredisi” tekrar başlatıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi için imzalar TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş tarafından atıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve 365 oda borsanın tüm kaynaklarının biraraya getirilmesiyle oluşturulan 50 bin TL üst limitli Nefes Kredisinde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. Ödemeleri 2021 yılında 12 eşit taksitte yapılacak.

Denizbank’ın aracılık edeceği TOBB Nefes Kredisinde, Kredi Garanti Fonu(KGF) Hazine desteği ile kredilere kefil olacak.

Nefes Kredisi kapsamında Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ve Denizbank Karacabey Şube Müdürü Nihat Paş bir araya geldi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü tarafından yapılan açıklamada “Daha önce eşi benzeri görülmemiş salgın karşısında devletin aldığı önlemlere ek olarak işletmelerin en büyük sorunu olan finansmana erişim konusunda TOBB ile 365 oda borsanın kaynakları; Denizbank’ın katkılarıyla oda borsa üyelerinin kullanımına açıldı. Cirosu 25 milyon TL altında olan üyelerin “Nefes Kredisi İçindir” açıklamalı faaliyet belgeleri ile Denizbank Karacabey Şubesi’ne başvurularını yapabilecekler.” ifadeleri yer aldı.

Denizbank Karacabey Şube Müdürü Nihat Paş tarafından yapılan açıklamada “Ekonomimizi ayakta tutan, istihdamın, üretimin, ihracatın yükünü sırtlayan KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmak amacıyla, piyasa faiz oranlarının altında gerçekleştirilen tüm projelerde hep ön safta yer aldık. KOBİ’lerimiz, Koronavirüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakârlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgâh, dükkân, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazanan bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Bu kapsamda “TOBB Nefes Kredisi”ni hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz. Yağmurlu havada şemsiyeyi kapatmıyor, 2020 yılında bir kez daha KOBİ’lerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.