Avrupa Yeşil Mutabakat Çağrısı (European Green Deal Call)

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıya atfen, Avrupa Komisyonu tarafından, 11 Aralık 2019 tarihinde dünya kamuoyu ile paylaşılan "Avrupa Yeşil Mutabakatı" ile, AB sanayisinin 2050 yılına kadar dönüşümünü öngören yeni bir strateji ortaya konmuştur. Bahse konu stratejiyle belirlenen hedeflerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak ve bu alanda yapılacak Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına destek olmak amacıyla, Avrupa Komisyonu tarafından Eylül 2020'de, Ufuk 2020 programı kapsamında, "Avrupa Yeşil Mutabakat Çağrısının (European Green Deal Call)" açılması beklenmektedir.

Bu çerçevede, 1 milyar avro bütçeli yeni çağrı bünyesinde, Avrupa'nın iklim ve çevre ile ilgili zorluklarının üstesinden gelmek üzere 11 öncelikli alan altında, 20 konu başlığı belirlenmiştir. Söz konusu çağrılara, araştırma kuruluşları, sosyal girişimciler ve gerçek kişiler başvuruda bulunabilecektir..

Avrupa Yeşil Mutabakat Çağrısının etkin biçimde duyurulması ve ilgili paydaşların bu çağrıdan azami ölçüde faydalanabilmelerine yönelik olarak Bakanlık tarafından hazırlanan bilgilendirme sunumlarına EK'de yer alan adresten erişim sağlanabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız,

SAYGILARIMIZLA

EK: Erişim Linki 

 

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkanın Mesajı

KTSO Kart Kazandırıyor

Karacabey TSO Etkinlik Takvimi

TOBB Yurtdışı İş Gezisi KOSGEB

Karacabey ve KTSO Tanıtım Filmi

Googler Anket

Kolay İhracat Platformu

Yetenek Kapısı

TOBB 100

İstihdam Seferberliği 2019

İşbaşı Eğitim Programı

World Halal Summit

Ufuk 2020