• Karacabey TSO Üyeleri Rusya’dan İş İnsanları İle Buluştu
  • Karacabey TSO Üyeleri Rusya’dan İş İnsanları İle Buluştu
  • Karacabey TSO Üyeleri Rusya’dan İş İnsanları İle Buluştu
  • Karacabey TSO Üyeleri Rusya’dan İş İnsanları İle Buluştu
  • Karacabey TSO Üyeleri Rusya’dan İş İnsanları İle Buluştu
  • Karacabey TSO Üyeleri Rusya’dan İş İnsanları İle Buluştu

Karacabey TSO Üyeleri Rusya’dan İş İnsanları İle Buluştu

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Rusya Tambov Bölgesi İthalat ve İhracat Destekleme Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen programda; Un ve tahıl ürünleri üretimi, ayçiçek yağı üretimi, tahıl ürünleri ticareti, yem ve yem ürünleri üretimi ile gübre üretimi sektörlerinde faaliyet gösteren Rus firmaları ve Karacabey TSO Üyeleri bir araya geldiler.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü program başında yaptığı konuşmasında; “İlçemiz Karacabey, gerek toprak verimliliği gerekse lojistik konumuyla büyük şehirlere ve limanlara olan yakınlığı göz önüne alındığında ülkemizin en önemli üretim merkezlerinden biri durumunda. İlçemizde tarımsal faaliyetlerin yanında tarımsal sanayi, gıda sanayisi, otomotiv sanayisi, ambalaj sanayisi alanlarında üretim yapan firmalarımızın yanında son zamanlarda tohum üretimi sektöründe faaliyet gösteren uluslararası firmalar da boy göstermeye başlamışlardır. Karacabeyli üreticiler bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri ve çalışkanlıkları ile pandemi sürecine rağmen üretmeye devam ediyorlar. Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de üreticilerimize fayda sağlayacak faaliyetlerde bulunmaya çalışıyoruz. Bugün de ilçemizdeki üreticiler ile aynı sektörlerde faaliyet gösteren Rusya’nın Tambov bölgesinden birkaç firmayı ağırlıyoruz. İnşallah bu temaslarımız ilçemiz ticaretine katkı sağlayacak birliktelikleri ortaya çıkaracak.” ifadelerini kullandı.

Rusya Tambov Bölgesi İthalat ve İhracat Destekleme Merkezi Başkanı Igor Sucharchenko ise “Bizim bölgemizde de ana sektör Karacabey’de olduğu gibi tarım sektörü. Bölgemiz Moskova’nın 500 km. güneyinde yer alıyor. Şeker pancarı ve patates üretimi yanında büyük endüstri firmalarımız da mevcut. Ticaretimizi arttıracak görüşmelerde bulunmak için bugün pandemi sürecine rağmen buradayız. Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’na ve üyelerine misafirperverlikleri için heyetim adına çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmaları ve firmaların kendilerini tanıtıcı konuşmaları sonrası aynı sektörde faaliyet gösteren Karacabey TSO Üyeleri ve Rus firmaları, ayrı görüşmeler gerçekleştirmek için ayrı bir salonda bir araya gelerek birebir görüşmeler gerçekleştirdiler.

Birebir görüşmeler sonrası heyet tekrar bir araya gelerek günün değerlendirmesini yaptılar. Çıkan değerlendirmede uluslararası ticareti arttırmak için bu tarz ziyaretler ve görüşmelerin önemine dikkat çekildi. Görüşmeleri gerçekleştiren firmalar; Bu toplantı ve birebir görüşmeleri organize eden Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Rusya Tambov Bölgesi İthalat ve İhracat Destekleme Merkezi’ne teşekkür ettiler.