• Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı
  • Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı

Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı

Odamız ile KOSGEB & İŞ-KUR arasında imzalanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Protokolü kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimlerinin 7.etabı tamamlandı.

Türker Duran tarafından verilen eğitimde girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı, işletme kavramı, işletmenin fonksiyonları, türleri, kuruluş şekilleri, mali ve hukuki sorumluluklar, iş planı kavramı ve öğeleri, pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan iş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmaları; KOSGEB destekleri, başvuru uygulama süreçleri, desteklerde dikkat edilecek hususlar kursiyerlere anlatıldı.

* Sertifika sahiplerine 150 bin TL’ye kadar Destek Fırsatı

Girişimcilik Eğitimini tamamlayıp, sertifikalarını alan kursiyerler, daha önce faaliyet göstermedikleri bir sektörde işletme açmaları durumunda 50 bin TL’si hibe olmak üzere 150 bin TL’lik destekten faydalanabilecekler.

* 25 Kursiyer Sertifika Alacak

Eğitim sonunda %80'i kadın ve genç girişimci olmak üzere toplamda 25 kursiyerin Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazandı. Sertifikalar yapılacak törenle kursiyerlere teslim edilecek.