• Karacabey TSO'ya Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) Yetkisi
  • Karacabey TSO'ya Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) Yetkisi

Karacabey TSO'ya Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) Yetkisi

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası bugüne kadar ön başvuru sürecinde destek vermekte olduğu Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) işlemi hizmetlerini, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile imzalanan protokol sayesinde artık kendi bünyesinde gerçekleştirecek.

Yetkilendirme ile ilgili olarak konuşan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Muammer Üstündağ: “Uzun süredir ön başvuru süreçlerini gerçekleştirmiş olduğumuz, azami ağırlığı 3,5 tonu geçen araçlar, kamyon, kamyonet, çekici ve diğerleri, yolcu taşımacılığında da sürücü dâhil olmak üzere 9 veya daha fazla yolcu taşıyan araçlar, şehirlerarası, uluslararası, otobüs ve benzeri ulaştırma sektöründe Sayısal Takograf hizmeti olarak da bilinen Dijital Ehliyet servisi hizmetlerini Odamız üyeleri ve taşımacılık işleri ile iştigal eden ilçemizdeki vatandaşlarımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile imzalamış olduğumuz protokol ile Odamız bünyesine taşıdık. Geçtiğimiz senelerde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen dijital ehliyet hizmeti, bundan böyle Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nda da gerçekleştirilecek olup, üyelerimizin ve vatandaşlarımızın bu hizmeti alabilmeleri için harcadıkları zaman ve emek kaybını en aza indirmeyi arzuladık. Zamanın en önemli sermaye haline geldiği günümüz ekonomisinde hayata geçirdiğimiz bu hizmet ile üyelerimize ve vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlamış olduk.

Bu vesile ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile T.C. Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine teşekkür ediyor, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmetinin ilçemize ve tüm sektör mensuplarına hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.