• Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası İşverenler ile İş Arayanları Buluşturuyor
  • Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası İşverenler ile İş Arayanları Buluşturuyor

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası İşverenler ile İş Arayanları Buluşturuyor

Konu ile ilgili açıklama yapan Karacabey TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Muammer Üstündağ; “İlçemizde gördüğümüz en önemli sorunlardan biri, işverenler ile iş arayanların ortak bir noktada buluşamaması, bundan dolayı da hem firmalarımızın ve hem de vatandaşlarımızın emek, zaman, iş ve işgücü kaybına uğramasıdır. Yerel gazetelerde ve sosyal medya mecralarının tümünde her gün onlarca işverenimizin personel ilanını görüyoruz. Bunun yanında hem bizlere hem de Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’na ulaşan yüzlerce iş arayan cv’sini de inceliyoruz. Bu soruna nasıl çözüm olabileceğimizi irdelerken doğru kullanılması durumunda sosyal medyanın birçok soruna hızlı ve etkili çözümler sunduğu gerçeğinden yola çıkarak; Odamız bünyesinde yeni bir sosyal medya hesabı ile bu soruna çözüm oluşturabileceğimizi düşündük. Yeni kurduğumuz sosyal medya hesabımız yeterli sayıda takipçiye ulaşana kadar Odamız ana sosyal medya hesapları üzerinden firmalarımızın personel ilanlarını yayınlayarak ulaşabildiğimiz kadar fazla insana ulaşmaya çalışacağız. “Karacabey TSO Kariyer Havuzu” adını verdiğimiz sosyal medya hesabımız ile işverenler ve iş arayanlar arasında ortak bir payda olacak, Karacabey’in en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olarak hem firmalarımızın ve hem de vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Personel arayan firmalarımızın ilanlarını, sosyal medya hesaplarımızdan hiçbir ücret almadan yayınlayacak, iş arayan vatandaşlarımız ile firmalarımız arasında bir köprü vazifesi göreceğiz.

Tüm vatandaşlarımızı odamızın sosyal medya hesaplarını takibe almaya ve Üye firmalarımızı da personel arama ilanlarını bizlerle paylaşarak söz konusu hizmetimize destek olmaya davet ediyoruz.

Bu vesile ile Karacabey TSO Kariyer Havuzu projemizin hayata geçmesinde emekleri olan Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi arkadaşlarım ile personellerimize teşekkür ediyor; Projemizin bu büyük soruna çözüm olacağı inancı ile tüm ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.