• Kendi Elektriğimizi Üretmeye Başladık
  • Kendi Elektriğimizi Üretmeye Başladık

Kendi Elektriğimizi Üretmeye Başladık

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının çatısına kurulan Güneş Enerjisi Sistemi ile kendi elektriğini üretmeye başladı. Yönetim Kurulu Başkanımız Muammer Üstündağ tarafından yapılan açıklamada hem gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak açısından yenilenebilir enerji kullanımının önemine değinildi.

Güneş enerjisi sisteminin çevreye olumlu etkilerinin yanında ekonomik kalkınmaya sağladığı katkının da öne çıkarılması gerektiğini ifade eden Üstündağ; “ Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası olarak hem gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına hem de kurumumuzun enerji maliyetlerini azaltmaya yönelik olarak aldığımız karar ile Odamız hizmet binasının üzerinde yaklaşık 450 m² alana 115 adet güneş paneli içeren GES sistemi kurmaya karar verdik. Enerji sektöründe faaliyet gösteren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Çağan Yüksel’in katkıları sayesinde sıfır işçilik maliyeti ve kâr ile piyasa rayiç değerinin yarısına yakın bir kurulum maliyeti ile projemizi tamamlayarak sistemi devreye aldık ve kurumumuzun elektrik ihtiyacını bu sistem üzerinden karşılamaya başladık.

Karacabey TSO GES Sistemi 26 – 30 Ayda Kendini Amorti Edecek

Karacabey TSO GES Sisteminin kendini amorti etme süresi ile de ilgili bilgiler veren Başkan Üstündağ; “Yaptığımız hesaplamalara göre devreye aldığımız 49 kW kurulu güce sahip GES sistemi yatırımımız yaklaşık olarak 26 – 30 ay gibi bir sürede kendini amorti edecek. Söz konusu yatırımın gerçekleşmesinde büyük katkıları olan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Çağan Yüksel başta olmak üzere tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İmkânı Olan Tüm Üyelerimiz ve Kamu Kuruluşları Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Kullanmalı

Açıklamasının sonunda tüm üyelerin ve kamu kuruluşlarının yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmesi gerektiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Muammer Üstündağ; “Odamızın elektrik enerjisi ihtiyacını çevre dostu ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla karşılayarak hem gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakıyoruz hem de kurumumuza maddi fayda sağlıyoruz. Tüm üyelerimizi, paydaşlarımızı ve kamu kurumlarımızı da temiz enerji sağlayan sistemleri kullanmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.