• Meclis Üyelerimiz KUMDAK Ekibi ile Bir Araya Geldi

Meclis Üyelerimiz KUMDAK Ekibi ile Bir Araya Geldi

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri; Ülkemizin büyük bir kısmını etkileyen Kahramanmaraş depreminde arama kurtarma faaliyetleri gösterdikten sonra kurumsal bir yapıya kavuşan Karacabey Kumtanesi Derneği Arama Kurtarma Ekibi(KUMDAK) ile bir araya geldi. Ülkemizin yaşadığı doğal afetleri en az hasarla atlatmanın yollarının tartışıldığı ziyarette Kahramanmaraş Depreminde yaşanan durumlar göz önüne alınarak bazı çıkarımlarda bulunuldu.

Yaşadığımız Afetlerden Dersler Çıkarmalıyız

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğinin bir an bile unutulmaması gerektiğini ifade eden Karacabey Kumtanesi Derneği Arama Kurtarma Ekibi(KUMDAK) yetkilileri; “Herşey unutulabilir ama doğal afetler unutulmaya gelmez. Doğal afetlere karşı önlemimizi almazsak çok ağır bedeller öderiz.” ifadelerini kullandı. Karacabey özelinde afet durumunda neler yapılacağı, kurum ve kuruluşların hangi görevleri üstleneceğinin ve kimin nerede ne yapacağının gün geçmeden belirlenmesi gerektiğini belirten Karacabey Kumtanesi Derneği Arama Kurtarma ekibi, ilçemizde arama kurtarma ekiplerinin sayısının ve niteliğinin arttırılmasının şart olduğunu vurguladı.

Köprüler Yıkılırsa Karacabey Adası Meydana Çıkacak

İlçemizin giriş arterlerinde yer alan köprülere dikkat çekilen görüşmede her an meydana gelme potansiyeli olan bir doğal afette bu köprülerin yıkılması durumunda Karacabey’e bir yardım ulaşmasının zorluklarının da görüşüldüğü toplantıda; Böyle bir durumda şehri çevreleyen su havzasının içerisinde ne kadar fazla nitelikli ekip olursa şehirde can kaybının o kadar az olacağı vurgulandı.

Kumtanesi Derneği Arama Kurtarma Ekibi ve Benzer Ekipler Desteklenmeli

Yönetim Kurulu Başkanımız Muammer Üstündağ yaptığı açıklamada; “Ülkemiz tam bir deprem ülkesi. Son zamanlarda bir de sel afetleri ülkemizi vurmaya başladı. Doğal afetlere karşı ne kadar hazırlıklı olursak can ve mal kaybımızı aynı oranda aza indirme şansımız var. Ne zaman nerede olacağına dair net bir bilgiye ulaşamadığımız afetler karşısında en kısa zamanda en nitelikli şekilde hazırlıklı olmalıyız. Bu hazırlıklar kapsamında da Karacabey Kumtanesi Derneği Arama Kurtarma Ekibi(KUMDAK) ile bugün bir araya geldik ve yapabileceklerimizi istişare ettik. İlçemizin deprem kuşağında olduğu gerçeğini yadsıyamayız. Bilim Adamlarınca oldukça yaklaştığı belirtilen Marmara Depreminden şüphe yok ki Karacabey olarak bizler de etkileneceğiz. Bu gerçeğin yanı sıra geçtiğimiz yıllarda bir sel afeti ile de karşı karşıya kaldık. Doğal afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor. Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçemizi doğal afetlere karşı hazırlıklı tutma adına oluşturulacak bir doğal afetle mücadele planında üzerimize düşen görevi her zaman yerine getirmeye hazırız. Tüm üyelerimizi de bahsettiğimiz bu doğal afetle mücadele planı içerisinde yer almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

KTSO Kart Kazandırıyor

Karacabey TSO Etkinlik Takvimi

Karacabey ve KTSO Tanıtım Filmi

Googler Anket

Yörex Fuarı

Kolay İhracat Platformu

Yetenek Kapısı

TOBB 100

İşbaşı Eğitim Programı

World Halal Summit

Ufuk 2020

DUYURULAR